רב לחתונה - דתי, חילוני, רפורמי לבחירתך

רב לחתונה - דתי, חילוני, רפורמי לבחירתך
לייעוץ והמלצות התקשרו:
073-374-6655    

 

מה ידרשו מכם כשתבואו לפתוח "תיק נישואין"

במשרדי הרבנות - המועצה הדתית   ?

 

לנוחיותכם מובאים כאן עיקרי ההליכים אותם עליכם לבצע ע"פ חוק

במשרדי הרבנות והמועצה הדתית בה תרשמו לנישואין :

                                             
                             מאת: הרב דב בקשט 
 
את תיק הנישואין ניתן לפתוח במקום מגוריכם, כפי שהוא מופיע בתעודת הזהות בחצי השנה האחרונה. אם לכל אחד מכם כתובת אחרת, תוכלו לבחור באיזה מקום להרשם. ניתן להרשם גם במועצה הדתית בישוב בו תיערך החתונה. כדאי לבחור במועצה הדתית שבה נרשמו לנישואין ההורים של אחד מכם. המועצה הדתית שומרת בארכיונה את העתקי הכתובות, וזה יחסוך מכם להביא את הכתובה של ההורים בעצמכם.
 
על שניכם להגיע ביחד למועצה הדתית לשם פתיחת התיק. יש להרשם במועצה הדתית לפחות 45 יום לפני החתונה, אך לא יותר משלושה חודשים לפניה. משום שע"פ חוק "תיק נישואין" תקף לשלושה חודשים בלבד.

 

בעת פתיחת התיק תידרשו למלא פרטים אישיים והצהרה כי אתם עומדים להינשא ולהצטייד  ב :  

 
תעודות זהות  מקור+צילום  (של שניכם).
שלוש תמונות פספורט  (של שניכם).
תעודות נישואין ו/או העתק כתובה של ההורים  מקור +צילום (של שניכם).
תשלום "אגרת נישואין" –האגרה כוללת רישום לנישואין, כתובה,פרסום בעיתונות וכן אפשרות למינוי רב מטעם המועצה הדתית שיערוך את החופה.

 

  כאשר תבואו למחלקת הנישואין שבמשרדי הרבנות לביצוע הליך הרישום אימרו ל"רשם" כי לצורך עריכת החופה והקידושין בחרתם ב'רב משלכם' שיחתן אתכם, ואתם מבקשים  שיהיה זה  הרב דב בקשט  שיערוך לכם  את טקס החופה. לשם כך עליכם למסור לו את המכתב שאמסור לכם המופנה אל 'מחלקת הנישואין' ובו הסכמתי ונכונותי לחתן אתכם בתאריך ובמקום שקבעתם ובמצורף לו את תצלום הרשיון שלי מהרבנות הראשית לישראל כ"מורשה לעריכת חופות וקידושין".

 

לתשומת ליבכם:  ע"פ חוק מגיעה הנחה של 40% בתשלום 'אגרת רישום נישואין' לחיילים וחיילות בשירות סדיר, משרת/ת בשירות לאומי, סטודנט/ית, תלמיד ישיבה ועולה חדש/ה שנמצא/ת בארץ פחות משנתיים. 
 
 שני עדים - העדים יעידו כי הם מכירים אתכם היטב (ואף ישאלו שאלות על כך), וכי הינכם רווקים ויהודים.  העדים צריכים להיות גברים מעל גיל 18, שאינם קרובי משפחה זה של זה. העדים יכולים להגיע למשרדי המועצה הדתית גם אחריכם, בכל זמן שנוח להם, מצוידים בתעודות הזהות שלהם ובמספר תיק  הנישואין שלכם. יש מועצות דתיות שמקבלות גם עדות אישה או קרובי משפחה בנושא זה (מאחר וזו עדות טכנית ולא הלכתית). בררו זאת מראש. אם העדים מכירים את שניכם –הם יכולים להעיד על שניכם, אם לא  תצטרכו להביא עדים לכל אחד מכם.

  תעודת רווקות  על מנת להינשא, עליכם קודם כל להוכיח שאתם רווקים. אם אתם מתכוונים  להרשם לנישואין במועצה הדתית שאינה במקום מגוריכם (כפי שרשום בתעודת הזהות) או שהינכם מתגוררים במקום פחות מחצי שנה –תצטרכו להצטייד ב'תעודת רווקות'.
 
את 'תעודת הרווקות' תוציאו במועצה הדתית הנמצאת במקום מגוריכם (הרשום בתעודת הזהות) ואותה תביאו למועצה הדתית בה תפתחו את תיק הנישואין. בבואכם להוציא 'תעודת רווקות' אין צורך להביא שוב את כל המסמכים והעדים שהבאתם בעת פתיחת תיק הנישואין. מומלץ גם כן להתקשר למועצה הדתית ולשאול האם יש מסמכים נוספים שצריך להביא, שכן לעיתים הדבר משתנה ממועצה למועצה ובהתאם למעמד בני  הזוג (עולה חדש/ה, תושב/ת חו"ל וכד').

 

את הכתובה (+העתק) שתקבלו מ'רשם הנישואין' בתום סידור כל ההליכים הנדרשים, הביאו נא עמכם אלי לפגישת ההכנה והתאום שנקיים בסמוך למועד החתונה.
 
 
בכל שאלה או נושא שאתם חושבים כי אוכל לסייע לכם אל תהססו,פנו אלי ואעשה כמיטב יכולתי לסייע.
 
                                       

                                             בהצלחה רבה והמון מזל טוב,

                                             
                                                    
 

                                                  

 

 

 
 
טואול - בניית אתרים באינטרנט